forditoirodArdıl Çeviri

Ardıl çeviri daha ziyade kısa teknik, gizli veya resmi İş Toplantıları, Mihmandarlık ve Refakat Hizmetleri, Karakol, Adli Dava ve Duruşmalarda ihtiyaç duyulan, konuşmacının bir kaç cümle söyledikten sonra ara vererek ve de tercümanın o ana kadar aldığı notlardan da faydalanarak tüm söylenenleri erek dile aktarmasından ibarettir. Ardıl çeviri, yazılı çeviriye göre daha fazla dikkat ve hedef dile daha fazla hakimiyet gerektirir.

interpretationSimultane Çeviri

Simültane ya da eşzamanlı çeviri, özellikle Grup, Kongre, Seminer, Konsey, Konferans ve Resmi toplantılar esnasında hayati önem taşıyan ve de bu toplantılarda yer alan kimseler tarafından yapılan konuşmaların, herhangi bir kesintiye uğramaksızın aynı anda tercüme edilmesidir. Gerek şehir içi/dışı gerek dünya ülkelerindeki iş ortaklarımız sayesinde, simultane çeviri ihtiyacınızlarınızda size hizmet vermekten onur duyarız.

Sözlü tercüme fiyatları günlük olarak hesaplanmakla beraber bazı özel şart ve durumlarda saatlik olarak da hesaplanabilmektedir. Sözlü tercümenin günlük olarak hesaplanması, tercümanın iş günü, belirlenmiş işten başka bir iş yapamayacağı nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde aynı şekilde belirlenmektedir. Çevirinin yapılacağı dil grupları da sözlü tercüme ücretleri belirlenmesinde önemli bir etkendir.Yaygın dillerde yapılan çeviriler daha uygun olurken, nadir bilinen dillerde yapılan tercümeler daha maliyetlidir.

Şirketimizin sunduğu sözlü tercüme hizmetlerinde bütün tercümanlarımız alanında uzman ve tecrübelidir. Sözlü çeviri ihtiyacınız, zamanında ve eksiksiz olarak tercümanlarımız tarafından karşılanmaktadır. Amacımız, tüm çeviri alanlarında olduğu gibi sözlü tercüme alanında da sizlere zamanında ve profesyonel tercüman kadromuzla iyi bir hizmet verebilmektir.